תודה. מילת קסם. ביטוי של הכרת תודה והערכה ובעיקר, הזדמנות להיות נדיב, עם כל מי שעוזר ומקדם את מה שחשוב לנו. לתודה בקמפיינים של סטארט*ארט, נוסף מימד חדש. היא הופכת להיות יצירתית ומקורית. כמה רעיונות מקוריים להביע תודה.

התודה האישית
"הלו, שלום, התקשרתי להגיד לך תודה על שבחרת לקדם את הפרויקט שלי". כן, שיחת טלפון אישית אל המקדמים יכולה להיות אחת המתנות בפרויקט שלך.

בתודה האישית יש שילוב מרגש של תקשורת ישירה ואינטימית. זו יכולה להיות שיחה בטלפון או בסקייפ. שיחה קולית או שיחת וידאו. היא יכולה לעבור מהעולם הוירטואלי למציאות בפגישה על כוס קפה או ארוחת ערב. יצירת הקשר האישי להכרת והבעת תודה, מעניק למקדם וליוצר פתח להידברות ישירה, שיכולה כמובן לצמוח ולהתפתח לדיאלוג שבין יוצר וקהילה.

תודה שבכתובים
את התודה הזו אי אפשר למחוק! כולם יראו אותה וידעו שהכרת תודה, וזמי שקידם אותך היה ראוי לה. כל מי שקידם את הפרויקט שלך יחפש את שמו המופיע ב"קיר" התודות שהבטחת. אז מה אפשר להבטיח?
תודה באתר האינטרנט של הפרויקט, בתוכניה, ברולר הכתוביות שבסוף הסרט. תודה בעמוד התודות של הספר, תודה ברשימת התודות הדיסק או מכתב תודה שנשלח בדואר - אלקטרוני או מבוייל.תודה כתובה נשארת לעולם!

תודה אל מול הקהל
כל מי שנכח בארוע השקה, חזרה גנראלית, פרימיירה או הקרנת בכורה, יודע שבשלב הנאומים, או הפרחים תהיינה גם "תודות". רשימה של שמות של כל מי שעמל וטרח ויצר ופעל למימוש רגע הנצחון הזה. יוזמי הפרויקטים ב-JUMPSTARTER יכולים להוסיף לרשימת התודות את המקדמים הנבחרים שלהם. אלה שנתנו סכום מהותי שהביא את הפרויקט למימוש. אפשר להזמין אותם לקבל פרחים, פסלון או לרגע תהילה מצולם מול הקהל החוגג.

תודה מהצוות
לכל אחד מהמקדמים יש חיבה לאחד מאנשי הצוות של הפרויקט. אפשר לתת למקדמים לבחור ממי הם רוצים לקבל תודה. מי יתקשר אליהם, או מי יישלח להם מייל, מי יקיים איתם שיחת סקייפ. אפשרי ליצור סשן תודות של צוות הפרויקט, ולהתקשר ברצף אל כל המקדמים שהשתתפו במימון הפרויקט.

תודה ברוח היצירה
התודה הזו היא מקורית ייחודית ויש לה גם את הערך האומנותי של היצירה. אפשר לצלם "סצנת תודה" באחד הלוקיישנים של הסרט, או לאייר גלויות תודה בשפת הקמפיין. להקליט ג'ינגל קצר של תודה מוסיקאלית. פשוט להתבונן אל תוך היצירה ולהפיק ממנה תודה מקורית, או מצחיקה, לבבית וכנה.

תודה!