חגית קליש

נעים להכיר:
שמי חגית קליש, בת 51, ראשית אני אמא ל-3 ילדים מוצלחים ומוכשרים. זו הסיבה שהכל נדחה ב"כמה" שנים...
אני מוסיקאית, זמרת, יוצרת ומלחינה. מגיל 6 למדתי לנגן על פסנתר מוסיקה קלאסית. אחרי הצבא למדתי הוראת מוסיקה בסמינר אורנים, סיימתי את בי"ס "רימון" במגמת עיבוד והלחנה. הופעתי במהלך השנים במיטב המועדונים הנחשבים בארץ שקשורים לשירה בציבור: "הבקתה", הסליק, מועדוני היקב בראשון ובזכרון, הבה נגילה ועוד...אני מופיעה כ-30 שנה ועד היום במגוון אירועים פרטיים ועסקיים, ערבי שירה בציבור, והופעות שונות לפי הזמנה - לבד ובהרכבים שונים.
מינואר 2016 משמשת גם כרכזת תרבות בהיכל התרבות אודיטוריום עכו.
במהלך השנים מאז למדתי בבי"ס "רימון" התחלתי להלחין ולכתוב שירים. גיליתי שיש לי השראה לכתוב שיר כאשר אני מבינה פתאום משהו. אז כדי שלא אשכח את התובנה - אני כותבת מלחינה אותה. יותר מאוחר בלימודי ההתפתחות האישית התברר לי שהדרך הכי טובה לזכור ולהפנים מסרים ותובנות היא ע"י כך ששרים אותם - ואז הם נכנסים לתת המודע בצורה בלתי אמצעית שמשנה את החשיבה וגם את המעשים לתמיד!
במהלך ה-20 שנים האחרונות התחתנתי, עברתי משבר כלכלי גדול, התגרשתי, עברתי עם הילדים לצפון, עברתי פשיטת רגל, הגרוש שלי נפטר ממחלה קשה - ונותרתי עם 3 ילדים שעברו טלטלה רגשית קשה - לבד, בלי חשבון בנק ובלי אמצעי תשלום, תלויה בעזרתה של אמי שתחיה, וצריכה להיות אבא ואמא עבור ילדי, שגם צריכים ללמוד בבי"ס וגם לשרוד את שכול אביהם - ובכל הזמן הזה יצאתי לשמח אנשים בכל רחבי הארץ בימי הולדת, אירועים פרטיים, ערבי גיבוש, מושבים, קיבוצים - והמוסיקה והשמחה שנתתי לאנשים בעצם השאירו אותי שפויה בכל המצב ההישרדותי הזה. אך המצב ההישרדותי הזה לא איפשר לי להרים את ראשי ואפילו לחשוב על משהו שהוא מעבר ללהביא כסף מיידי הביתה - ובכל מחיר. ולכן כל מחשבה שעלתה על להקליט את כל השירים שלי - נדחק כל פעם אל מול המציאות השוחקת.
אך למרות הכל - בין מצב למצב - בכל זאת הקלטתי 3 שירים - ולא לבד....כי פחדתי.
את השיר הראשון הקלטתי בשנת 2004. אני כתבתי והלחין שמואל אלבז. "פרח מן הגן" - שיש בו מסר חזק לכל הזוגות האוהבים או שרוצים להציל את האהבה.
השיר זכה לריקוד זוגות של גדי ביטון, ורוקדים אות עד היום בהרקדות המובחרות:
https://www.youtube.com/watch?v=aFgVu8iFTZ8

השיר הבא הוקלט כעבור שנתיים ונקרא: "מילה טובה". השיר זכה לתגובות נלהבות מצד הגולשים בפייסבוק. והמילים מדברות בעד עצמן:
https://www.youtube.com/watch?v=1rurjDDyFpY

והשיר האחרון שהספקתי להקליט, הוקלט כדואט עם אביחי מליחי - שותפי להרכב פרוייקט "הרמוניה ישראלית" - והושמע רבות בתחנות הרדיו - ועוד היום אנו שרים את השיר בהופעות ואין אחד שלא מתרגש מהשיר ומהמסרים שלו:
https://www.youtube.com/watch?v=nYVpFLClvbMההבטחה:
אני יכולה להבטיח לכם שמי שיאזין לשירים באלבום שוב ושוב, וישיר את מילותיהם עם הלחנים היפהפיים והקליטים - יזכה לחוות שינוי והתפתחות אישית מבלי להתאמץ. מבלי ללכת לסדנאות. זה פשוט יקרה. ואיך אני יודעת?
כי השירים שלי עזרו לי להגשים את החלום הזה - הקלטת האלבום!