אודליה קטמור

אודליה קטמור, בת 42 נשואה לדודי ואמא לשלושה ילדים מקסימים: רביד בן 15, אימבר בת 11 וארד בן 5. מתגוררת במודיעין.
בעלת תואר שני ותעודת הוראה בחינוך גופני, בעלת בי"ס להשתלמויות וקורסים בתנועה בשם "נא לנוע" ומורה לתנועה.
כותבת שירים, דקלומים וסיפורים המשמשים אותי בעבודתי עם ילדים וכן אנשי מקצוע נוספים הלומדים בקורסים שלי.
מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי לכתוב סיפורים וספרים. כילדה בבי"ס יסודי ניצלתי כל זמן פנוי שהיה לי בכדי לכתוב ספרים (בד"כ בחופשות בי"ס) ולאחר סיום החופשה הייתי מעבירה את המחברת (הכתובה בכתב יד כמובן) בין ילדי הכיתה. בסוף המחברת הייתי משאירה דפים ריקים בכדי שהילדים שקראו את הסיפור יוכלו לכתוב לי עליו חוות דעת ואני עדיין ממש זוכרת את ההתרגשות שאחזה בי בכל פעם שהמחברת חזרה אליי לאחר סבב קריאה והייתי מיד מדפדפת להגיע לסוף בכדי לקרוא מה כתבו הילדים והאם אהבו את הסיפורים.
הסיפורים זכו להצלחה מסחררת בכיתה והילדים היו מבקשים ספרי המשך, מה שכמובן שימח אותי מאוד ומיד ניגשתי למשימה באהבה.
כבר כילדה אהבתי מאוד לקרוא ספרים ואני זוכרת שהיו קוראים לי בבית "תולעת ספרים", בכל הזדמנות שהייתה לי הייתי שואלת ספר מהספרייה, קוראת בו בשקיקה ומצפה לחזור כבר הביתה מבי"ס בכדי לשוב ולקרוא בספר המותח שהשארתי.
זכורים לי בהחלט לילות של קריאה מתחת לשמיכה עם פנס ואת אמא צועקת אליי מחדרה "זה יהרוס לך את העיניים" :).
את אהבתי הרבה לספרים אני רוצה לחלחל לילדיי האישיים וכן לילדים נוספים, מתוך אמונה שלקריאת ספרים יש חשיבות כה רבה להעשרת עולמם של הילדים, להעשרה שפתית, לפיתוח הדמיון והחשיבה ודווקא בתקופה הכ"כ טכנולוגית שאנו חיים בה היום והנתח הנרחב שהטלפונים הניידים והמחשבים תופסים מחיי ילדנו, אסור לוותר על החוויה שבקריאת ספר שאין שני לה.
חשוב לי מאוד, כי בספרים שאני כותבת יהיה ערך מוסף ולכן גם כאן בספר "חבורת אתגר" בד בבד עם פיתרון התעלומה הסוחפת מתמודדים הילדים עם שאלות ודילמות שמעסיקות אותם רבות בחיי היום יום בבית הספר ומחוצה לו. תופעות כמו שיימינג (ביוש), לשון הרע, השתתפות בקבוצות פוגעניות בווטסאפ זוכים פה להתייחסות ולפתרונות יצירתיים וההזדהות עם הדמויות מאפשרת לילדים להתבונן על שני צידי המטבע- הצד הפוגע והצד הנפגע ולדעת כיצד להתמודד במצבים כאלה תוך כדי גילוי סובלנות וקבלת האחר והשונה בחברה.
אני מקווה שתסחפו להרפתקה ביחד איתי ותאפשרו לכמה שיותר ילדים להנות מתכני הספר והערך שבו. תודה :) אודליה