נעמה גל

אומרים עליי שיש לי "עיניים אוהבות". כך אני רואה את האנשים, את החיים ואת העולם, גם כשעל פניו המצב הוא "מאתגר". נולדתי במושב כפר יחזקאל שבצפון לפני כמעט 60 שנה ואני חיה בטבע ובנופים הקסומים האלה רוב חיי. אני נשואה באושר כ- 37 שנה ויש לנו 4 ילדים בוגרים ונכדה קטנה ומתוקה. מזה כעשור אני עובדת כמאמנת אישית וכמנחת קבוצות בתחומים של הורות, זוגיות, חוסן אישי, הגשמה אישית ועוד. ההתמקדות שלי באימון הורים קשורה באתגרים הלא פשוטים, שחוויתי עם הוריי בילדותי, וכן מתוך האמונה שזהו אחד התפקידים החשובים ביותר בחיינו.

בעבר עסקתי בעיקר בניהול בתחומי חברה, חינוך ורווחה ויזמתי מיזמים רבים במטרה לסייע לילדים, בני נוער ומבוגרים להתחזק, להכיר בערך וביכולות שלהם, לממש את עצמם ולהצליח. ניהלתי מרכז קהילתי גדול, מעונות סטודנטים ותכנית לאומית לילדים ונוער בסיכון באזור, קלטתי עולים חדשים ואף הייתי שליחה קהילתית של הסוכנות היהודית בארה"ב. במקביל תמיד למדתי באקדמיה ובקורסים בנושאים מגוונים והעשרתי את הידע והניסיון שלי. בין היתר, אני בעלת תואר שני בגנטיקה והשבחה, תואר שני במנהל עסקים ותעודת הוראה.

במהלך השנים פגשתי וליוויתי ילדים ואנשים רבים, שסבלו מפחדים וקשיים חברתיים, דבר שגרם להם להסתגר, להתבייש, לכעוס ולהתייאש.
המילה הכתובה ליוותה ומלווה אותי לאורך שנות פעילותי הן בתהליכי הלמידה האישיים שלי והן בתהליכי האימון עם המתאמנים. את האהבה וההערכה לספרים החלטתי לקחת לעולם האימון, ומצאתי שזו הדרך הנכונה ביותר עבורי לשמר את הידע והתובנות שאספתי עם הזמן, במאות מפגשים ומיזמים.

זאת הסיבה שהחלטתי להקדיש את ספרי הראשון להעלאת המודעות לנושא זה ולמתן כלים להתמודדות. הכלים שבספר הם מגוונים, ועוסקים בשינויים בהתנהגות, במחשבות, ברגשות ובאמונות לצורך יצירת שיפור יציב ולאורך זמן. בנוסף, חשוב לי מאד לעודד את ההורים לשוחח עם ילדיהם מתוך קרבה ופתיחות ולסייע להם להבין אותם ולחזקם. אני מאמינה שהספר וחוברת ההפעלות, שמבוססת עליו, יכולים להוות כלי עזר יעיל ומהנה, הן להורים והן לאנשי מקצוע, כדי לעודד את הילדים להתגבר על הפחדים שלהם ולצאת לדרך חדשה ומוצלחת.