ניצן בן דב עמותת תודעה

שמי ניצן בן דב ואני מנהלת את עמותת תודעה.
אני גאה להיות חלק מעמותת תודעה העוסקת באחת הזוויות החשובות ביותר במאבק בצריכת זנות - חינוך והסברה. בכדי למגר את תופעת הזנות, בראש ובראשונה עלינו לחנך את ילדינו שא.נשים הם/ן לא מוצר צריכה.


במהלך השנים בהם עבדתי עם נוער נחשפתי לעשרות מקרים של ניצול מיני של נערות וגם מקרים של זנות במקומות הכי "נורמטביים", בבתי הספר הכי טובים בארץ. אני מאמינה שאין דרך אחרת לשנות את המציאות שבה זנות בישראל היום היא נורמטיבית. מציאות שבה אנחנו שומעות מנערים ונערות משפטים כמו "לכל אחת יש מחיר" או "זה נראה לי כסף קל ומהיר, למה לא בעצם?" הכותרת על יאיר נתניהו עשתה המון רעש אבל מבחינתי הוא דוגמא מדויקת לתרבות ולתפיסה הרווחת בקרב נוער וצעירים כיום בישראל. אנו שומעות בסדנאות את המשפטים האלה ודומים להם מהילדים של כ-ו-ל-נ-ו. את זה אנו רוצות לשנות, וגם מצליחות, אבל צריכות את עזרתכם/ן כדי להגיע לכל מוסד חינוכי.


אסף מטרסו המנהל האמנותי של התערוכה,הוא צלם אומנות, פורטרטים ואופנה המתגורר ויוצר בפריז.
בוגר בית הספר EFET- PARIS.
עבודותיו דנות בשאלות זהות ושיכות ובניסיון מתמיד לקלף את שכבותיה של נפש האדם, ולפיכך אף לחשוף אותה במערומיה.
סדרותיו האחרונות בוחנות את גבולות הצילום בעודן יוצרות פרדוקס בין רב מימדיותו של הסוביקט המצולם לבין חד מימדיותו של חומר הגלם.
תמונותיו של מטרסו הוצגו בתערוכות ברחבי אירופה, ארה"ב וישראל,
בינהן: פסטיבל הצילום של לוס אנגלס, פוטופיבר פריז, פסטיבל האומנות של לוקסמבורג, צבע טרי, ארטאפ ועוד
בין לקוחותיו נמנים פריז סאן זרמן, סוני מיוזיק, פושון, BNP , קרולינה הררה ועוד.


תודות ענקיות לכל השותפים והשותפות שלנו לתערוכת 'מעבר לתודעה' ולקידום פעילות העמותה.


אסף מטרסו- המנהל האמנותי של התערוכה שהתגייס למאבק בניצול מיני ובזנות ובחצי שנה האחרונה עובד על התערוכה וגייס את מיטב הצלמים בארץ.


כל הצלמים והצלמות שלוקחים חלק ב'מעבר לתודעה' ובאמצעותם הצילומים המרגשים שלהם/ן משמיעים קול שבחברה שלנו כולן/ם שווים/ות ואנושיים/ות. דוד עדיקא, רוני בן ארי, בועז אהרונוביץ, גולי כהן, יולי גורודינסקי, דוד חברוני, אביר סולטן, אסף מטרסו, אליסיה שחף, נעה מכבי, שי הלוי, תום מרשק, אורן זיידנר, ציפי קרליק, דורון הורוביץ, נעה קסטל, ענבר רוטשילד ועוד


שני מלניק, על העיצוב, על השותפות, על החשיבה, על ההשקעה, בעזרתך הצילומים יעברו ממדים נוספים וימשיכו להנציח את 'מעבר לתודעה' בספרים, בגלויות ,בכל בית.


גיל ביטון, על ההפקה והעיצוב, על ההקפדה, על הפרטים הקטנים.


ז'ואל זייפמן על הליווי והייעוץ.


טניה גלבוע, על השותפות במיזם הזה מהצעדים הראשונים.


קן הקוקיה, על המקום המקסים בו אתם מארחים אותנו לשבוע שלם.


צוות תודעה, ענבל פרן פרח ומורן ירקוני ברמן, אתן עושות עבודת קודש, פשוטו כמשמעו.


חברות וחברי דירקטוריון תודעה: חן קצביץ' פרסלר, עו"ד ענבל רובינשטיין, חגית אברון, מיכל אפרת צרפתי, ניצן קרת פז, אסף רג'ואן, דליה נסימי, אלעד בן דוד.