עידן מוטולה

נעים להכיר, אני עידן מוטולה, אבא לשלושה ילדים - אוהד (15), ליבי (13) ואתר "שווים" (3 חודשים).

לפני יותר מעשור אוהד, הבכור שלי, אובחן כאוטיסט. אני אחסוך מכם את "השמיים נפלו לנו על הראש" וכו'. אני רק אומר הכי בפשטות שזה נורא קשה. קשה כי חלומות התנפצו, כי הטיפול בילד תובעני וגם עולה המון כסף, כי רצים נגד השעון למזער נזקים, כי מקנאים בהורים הרגילים, כי הרשויות עושות את החיים עוד יותר קשים, כי הביורוקרטיה מתישה ובלתי נסבלת. ומצד שני, אתם יודעים, החיים נמשכים, ואיך אפשר לא לאהוב את הילדים האלה.

חוץ מלהיות אבא אני גם עיתונאי. יותר מ-22 שנה. עבדתי במערכות גדולות: "דה מרקר", "ידיעות אחרונות", "חדשות הבוקר". שימשתי בתפקידים בכירים: ראש דסק, רכז כתבים, עורך מוסף "ממון". מאז ומתמיד אהבתי עיתונות, ומאז ומתמיד התחברתי לעיתונות אקטיביסטית, עם שיניים, כזו ששואפת לשנות.

מן הסתם, כבר הבנתם את החיבור. אוהד + עיתונות חברתית = "שווים".

ב-2017, אחרי שעזבתי את "ידיעות אחרונות", ערכתי פיילוט קצר לאתר "שווים", ולפני כחצי שנה החלטתי להרים אותו כפרויקט קבע במסגרת עמותה. לשמחתי הרבה, הצטרף אליי ירון פרוסט, עיתונאי לשעבר והיום בעלי סוכנות תוכן מצליחה.

מ-4 באוגוסט אנחנו באוויר. כותבים ידיעות על אנשים עם מוגבלות, מעלים פוסטים, שמים על סדר היום נושאים חשובים לקהילה, זוכים לפולו אפים, ובעיקר מופתעים שוב ושוב מהאמון שהקוראים נותנים בנו - בלייקים, בתגובות, בשיתופים, בכניסות לאתר. האמת, לקבלת פנים חמה כזו לא ציפינו.

עכשיו אנחנו רוצים לגדול, כדי להיות קול עוד יותר חזק לאנשים עם מוגבלות. פה אנחנו זקוקים שוב לאמון שלכם. מצידנו, אנחנו מבטיחים לעשות הכל כדי להיות ראויים לו.

ולבסוף, יש המון אנשים שראויים לקרדיט על פרויקט "שווים", אבל יש אחד שבלעדיו כל זה לא היה קורה.
תודה, אוהדי.