אוליב רשת מלונות

הרשת הוקמה על ידי עמית פורת במקור ממושב כפר יחזקאל דור רביעי למקימי המושב שהוקם בשנת 1921 , בן למשפחה העוסקת בתחום החקלאות .
לאחר שירות בצנחנים , השקיע בתחומי הטכנולוגיה והתמחה גם בתחום טכנולוגיה לתיירות , ולאחר מיכן הקים את רשת מלונות אוליב כדי לחזק את הפריפריה ולהקים רשת מלונות יחודית בתחומה שלימים הפכה להיות רשת בפריסה ארצית .
מטרת הרשת היא לחזק את התיירות בארץ ולשלב בה עולמות של חווית אירוח , יחס אישי , והכרות הארץ , כך בכל מקום בו היא פועלת מנסה לחבר את ארוחיה להיסטוריה של האזור והסיפור ההיסטורי .
בין המלונות שניתן למצוא עם הסיטוריה של הרשת :
אוליב בגלבוע : מלון שנמצא על הר הגלבוע בוא היה את הסיפור התנכי של של מות המלך שאול ובניו - המלון צופה על שלושת העמקים - עמק יזרעאל , עמק חרוד, ועמק בית שאן ומספר את סיפור ההתישבות .
כפר הנופש דולפין בשבי ציון - דולפין הוא המלון הראשון בישראל שהוקם כבית הבראה על הים על ידי נורמן , היה מלון שבו התארחו מכל מדינות העולם בינהם אמנים מפורסמים בינלאומיים בשנות ה50. כפר הנוש הוקם על מבני קרקע שהיו מגורי עובדים של מלון דולפין המפורסם ושפוצו והוסבו לחדרים משפחתיים וכפר נופש במושב היוקרתי שבי ציון על שפת ים התיכון.
מלון whitehouse תל אביב- מלון שנמצא בכיכר דיזינגוף אחד מ4 הבנינים שעוטפים את הכיכר ואחד מ4 הבתים הראשונים של העיר הלבנה ומהעיצוב של האגריכלית המפורסמת גניה אוורבוך . המלון עוצב ומספר את תולדות העיר הלבנה ובחדרים רפרודוקציה של השנים בהם הוקמה העיר הלבנה אחוזת בית הלא היא תל אביב
מלון אקוודוקט - מלון שנבנה על שפתו של אמת המים המפורסמת מכברי לעכו ואחד מפלאי התכנון לפני מאות שנים להעביר מיים , אבל היו עומד על תילו כמו גשר רומי מרהיב לאורך קילומטרים רבים .
מלון הלני בירושלים - נמצא ברחוב הלני המלכה על שם הלני - המלון עוצב ונבנה לתת במה להעצמה נשית וכבוד למין הנשי והחדרים מעוצבים ברשימת הנשים המשפיעות ביותר .