קבוצת מחול תאטרון אור מרין ואורן נחום בשיתוף תזמורת הצעצועים של איגור קרוטוגולוב

קבוצת מחול תאטרון אור מרין ואורן נחום |
אור מרין ואורן נחום, זוג לחיים וליצירה, יוצרים יחד החל מ-2005.
עבודתם מאופיינת באסתטיקה ויזואלית, עבודה קולית וטקסטואלית, מחול עכשווי ופרפורמנס.
הם יוצרים מתוך תפיסה שעל היצירה להיות טוטאלית על כל מרכיביה בכדי ליצור חוויה מלאה, רגשית וויזואלית עבור הצופה.
אור היא מעצבת וכוריאוגרפית ואורן הוא דרמטורג ומוסיקאי. פיצול התפקידים ביניהם הופך את היצירה לשלמה והומגנית וכך בני הזוג טווים טקסטורות וטעמים מדויקים עבור הצורך של כל יצירה: הרקדנים, התמה, והאיכות הפרפורמטיבית והפיזית שלה.
לאורך השנים יצרו והופיעו בפסטיבלים רבים בארץ ובעולם עם עבודות בסדרי גודל מגוונים: מסולואים ועד לקאסטים מרובי משתתפים, יצירות קצרות ויצירות באורך מלא, יצירות לבמה, למסך ויצירות תלויות מקום.
בין העבודות: 'גרין פילדס' (2021); 'RAINING MEN 'קרנבל בשדה הקרב' (2020); 'רטרוספקטיבה '(2019); 'Like A Sex Machine'(2018); 'VOID #2' (2017); 'גנטיקה' (2017); 'שושלת מרין' (2017); 'VOID' (2016); 'טקטיקה של פיזור' (2016); 'זהירות! פטריות בטון נמוכות' (2015); 'רמיסיה' (2013); 'פרויקט R' / קו-פרודוקציה בלגית ישראלית (2011);White'' (2011); 'אוריגאמי' (2010);'Sweet & Sour Waltz' / וידאו דאנס (2010); 'Vanishin point' (2009); 'אינפורמציה' (2008); 'קרובלוודאי (2006); .(2005) 'BITTERFLY' .
במהלך יצירתם פיתחו מתודה פיזית ופרפורמטיבית שאותה שיכללו בעבודה ובשיתוף פעולה עם רקדניהם.
תהליך זה הבשיל עד שב- 2015 ייסד הזוג את מרכז המחול RE-SEARCH בנתניה, בכדי להכשיר רקדנים בהתאם לצרכים הכוריאוגרפיים של זמננו כיום. במרכז שלוש תכניות: תכנית מקצועית של שלוש שנים להכשרת רקדנים יוצרים, תכנית שהות אמן וסדרת מופעים.
הקבוצה הנה חלק מעמותת הכוריאוגרפים, נתמכת ע"י משרד התרבות, ומועצת התרבות של מפעל הפיס.
orandoran.com
תזמורת הצעצועים של איגור קרוטוגולוב |
תזמורת הצעצועים היא פרוייקט ייחודי פרי מוחו הקודח של המלחין איגור קרוטוגולוב, פנומן מולטי-אינסטרומנטליסט ואחד מיוצרי האוונגרד המעורכים בארץ, ששם לעצמו למטרה להפגיש בין שני המובנים של המילה Play.
משתתפי התזמורת מנגנים קטעים עשירים, עמוקים ומלאי רגש, אך ורק על כלי צעצוע שונים החל מגיטרות מפלסטיק עם סאונד אטום, דרך קלרינט צעצוע ועד ערכת תופים לגיל הרך. בעזרת כלים ייחודיים אלו, מפיקים חברי התזמורת צלילים שרחוקים מלהיות ילדותיים, ויחד, הם יוצרים עיבודים חדשניים ומורכבים לשירים מכל ז'אנר שרק תחלמו עליו-החל מרוק מרעיד זגוגיות, דרך פולק מסורתי וטנגו רומנטי, ועד לקלאסיקות ג'אז וקטעי מטאל אימתניים.